Wszystkie poprzednie wpisy

Fotografowanie2016-05-16 07:00

Zacznę od tego, że lubię fotografować. A wcześniej pasowałoby się przywitać po długiej przewie, nie spodziewam się zagęścić publikacji, ale coś mam do pokazania. Co jakiś czas zdarza mi się dostać zlecenie na uwiecznienie jakiegoś wydarzenia. Jak wiadomo na niektóre wydarzenie lokalne albo i krajowe (zależnie od rozmachu imprezy) redakcje wysyłają swoje ekipy reporterów. Chcę sfotografować zaproszonych gości. Przyglądam się, jakiś czas robiąc rozpoznanie w zachowaniu gości, żeby trafić w dobry moment, kiedy wszyscy patrzą przed siebie. Wyciągam aparat, patrzę w wizjer, a tu ładuje mi się pan w średnim wieku przed obiektyw. Nie wiem kto szkoli takich reporterów, ale w naszych lokalnych ekipach nie ma takiego, który nie właziłby w kadr innemu. Przyznam, że tylko na jednej imprezie, która odbywa się cyklicznie co roku, inny fotograf nie wlazł mi perfidnie w kadr. Być może, szersza prasa jeszcze nie jest zainteresowana tym wydarzeniem i gdy tylko uzna, że jest warta uwagi, to na pewno się zjadą gazetowi pstrykacze i będzie to co umieją najlepiej. PS. Rada dla przyszłych fotografów. Wszystkich fotografów i każdego z osobna. Zanim zrobisz zdjęcie, upewnij się, czy ktoś za Twoimi plecami nie fotografuje tego samego. Pół biedy jak stoisz w jednym miejscu i z tego miejsca chcesz sfocić. Gorzej jak nagle wskakujesz przed inny aparat. Wiem, że walka o najlepszą pozycję i najlepszy kadr musi się odbyć, al miejmy wszyscy trochę przyzwoitości.

Musi być przerwa2016-03-08 11:19

Przykro mi bardzo, ale muszę na trochę wyjechać i przez jakiś czas nie będzie nowych obrazków. Przykra sprawa, ale są ważniejsze rzeczy do zrobienia. Mam nadzieję, że po moim powrocie rysunki też wrócą. Nie mniej postaram się coś czasem narysować. Miałem ostatnio pokazać grafikę związaną z oskarami, ale tak zeszło, że grafika nie powstała, a teraz wypadł wyjazd. Pomysł na obrazek powstał w związku z protestami czarnej społeczności na nominacje tylko białych. A dlaczego biali nie protestują, jak czarni wygrywają zawody w bieganiu?

Czym się różni zima od lata.2016-02-01 10:38

Kto mi to wyjaśni?Spróbuj w zimie nie odśnieżyć chodnika przylegającego do Twojej działki, a dostaniesz mandat. A spróbuj w lecie wypić piwo na tym samym chodniku. Jak to jest, że w zimie chodnik jest mój i mam o niego dbać, a latem należy do miasta i nie wolno mi na nim piwa wypić?

zima, lato, piwo, odśnieżanie, komiks

Chcę kupić spodnie2016-01-04 12:01

Skończyło się tym, że spodnie zamówiłem przez internet.

spodnie, rurki, komiks

A gdyby z terrorystami...2015-12-09 10:35

...postapić tak? Pokazać im niby ducha jakiegoś ich przywódcy, który zginął w samobójczym zamachu.

duch komiks terroryści islam

Wybory i po wyborach2015-11-09 08:38

Obietnice wyborcze kształtują się tak. Nie żebym miał coś do wygranej partii, ale na jej przykładzie jest rysunek, bo akurat rządzi.

komiks nuda po wyborach

Listy biskupa do wiernych2015-10-30 13:04

Jeden list od biskupa do wiernych traktuje o in vitro. Ogólnie jest najazd na takie praktyki. W tym przypadku Kościół odrzuca wszystkie badania naukowe. Po prostu jest przeciwny i tyle. Zasłania się odwiecznymi prawami Boga.Innym razem list traktuje o alkoholizmie i problemach związanych z uzależnieniem. Tym razem Kościół powołuje się na wszelakie badania naukowe i przytacza wyniki jak to alkohol niszczy organizm.Jedyny komentarz jaki się nasuwa w to: 'Ogólnie odrzucamy wszystkie badania naukowe, ale niektóre są zgodne z naszą ideą, to je akceptujemy i straszymy nimi wiernych.'

nuda komik list biskupa badania naukowe in vitro alkoholizm

Udawanie górala - na powitanie po przerwie2015-10-16 09:57

Była dość długa przerwa w rysowaniu. Zmieniłem trochę technikę i sprzęt. Myślę, że w ciągu zimy trochę częściej będę coś pokazywał. Dziś na taki temat. Czy to w reklamie, filmie czy kabarecie. Zawsze tak samo wygląda. Ktoś nie zna gwary, ale próbuję nią 'godać'. Wiem, że przekaz jest skierowany dla ludzi z miasta, którzy nie wyłapią żadnych błędów, nawet tych rażących. Ale... Dałem upust emocjom, które towarzyszą mi chyba od czasu jak w telewizji pojawiła się reklama pewnego piwa. Pod górala podłożył tam głos jakiś miastowy aktor. Potem coraz częściej pojawiały się takie właśnie epizody w filmach i kabaretach. Spodziewam się, że wyjedzie mi tu ktoś z Perepeczką i "Janosikiem". Tam też to było, ale przytłumione przez grę aktorską, fabułę i całą historię.

komiks udawanie górala nuda

Ile teściowa ma zębów?2015-07-30 20:35

Nie wszyscy wiedzą ile teściowa powinna mieć zębów. Teraz już powinno to być jasne.

zęby teściowej komiks

Co to jest dron?2015-06-28 14:11

Ten rysunek wiele wyjaśnia.

dron kopter komiks

Jak ustrzec się utraty prawa jazdy za przekroczenie prędkości.2015-06-09 18:25

Ano tak. Nie pochwalam tego, ale jest sposób, aby nadal jeździć. Co prawda mandat się dostaje, ale prawo jazdy zostaje w kieszeni.

przekroczenie prędkości komiks

Urzędy są otwarte tylko dla bezrobotnych.2015-05-28 09:40

No, może nie wszystkie, ale dużo jest takich, w których można załatwić coś tylko przed południem. Jeśli pracujesz, to nic nie załatwisz.

praca urzędów komiks

1 2 3 > 3